Jakie projekty do realizacji z budżetu obywatelskiego?

21 października ogłoszono wyniki czwartej edycji mińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Wśród zwycięskich projektów znalazły się trzy z czterech, na jakie można było głosować

Liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu to 1181. Mieszkańcy miasta przy użyciu komputerów oddali 398 głosów, zaś za pomocą aplikacji mobilnych zagłosowało 783 osoby. Łącznie w głosowaniu wzięło udział 678 kobiet (57%) i 503 mężczyzn (43%). Największy procent głosujących mieszkańców miasta był w przedziale wiekowym 36-49 lat. A wśród zwycięskich projektów znalazły się:

– doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w sprzęt ratowniczo-gaśniczy,

– rozbudowa istniejącego placu zabaw przy dworcu PKS

– stojaki i stacje rowerowe.

– Cieszę się, że wśród zwycięskich projektów znalazł się projekt proekologiczny, projekt rowerowy tj. stojaki i stacje naprawy rowerów. Projekt zakłada zakup i montaż 20 sztuk bezpiecznych stojaków rowerowych i 3 stacji napraw rowerowych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, co uchroni pojazdy przed kradzieżą – podkreśla Krzysztof Miąsko, radny miasta i prezes Fundacji Aktywny Mińsk Mazowiecki.

Głównym zamierzeniem projektu jest popularyzacja jazdy na rowerze i promocja zdrowego stylu życia. Stojaki rowerowe oraz stacje rowerowe będą dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta i będą ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu, jak również zachęcą kolejne osoby do przesiadki z samochodu na rower. Użytkownicy rowerów często parkują przy latarniach ulicznych, znakach drogowych, ławkach i poręczach z powodu braku odpowiednio przeznaczonych do tego miejsc.

– Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom naszego miasta za udziału w głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego na rok 2021. Szczególne podziękowania składam wszystkim mieszkańcom Mińska Mazowieckiego, którzy oddali swój głos na stojaki i stacje naprawy rowerów. Dziękuję Sylwii Idźkowskiej i Krzysztofowi Śledziewskiemu, przedstawicielom Fundacji Aktywny Mińsk Mazowiecki, za włączenie się w promocję projektu – mówi Krzysztof Miąsko.